Babel czyli o konieczności przemocy to film, który porusza ważny problem przemocy. Opowiada o człowieku, który przez swoje czyny doprowadził do śmierci wielu ludzi. Dlaczego tak się stało? Czy było to konieczne? Jak można było tego uniknąć?

Film pokazuje, że przemoc jest często wynikiem złych decyzji i niewiedzy. Ludzie często używają przemocy, bo nie wiedzą, jak inaczej mogliby rozwiązać swoje problemy. Czasami przemoc jest konieczna, aby ochronić siebie lub innych. Ale zawsze powinniśmy starać się jej unikać.

Babel – o konieczności przemocy?

W filmie “Babel” poruszono temat konieczności przemocy. Główny bohater, Saladin, jest żołnierzem, który przeżył wojnę i ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Jego żona chce się rozwieść, a on szuka ukojenia w alkoholu. W pewnym momencie dochodzi do napadu na jego rodzinę. Saladin zostaje ranny, a jego żona zabita. Wkrótce potem dowiaduje się, że to on był celem ataku. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i odnaleźć sprawców. W tym celu przystępuje do brutalnej egzekucji każdego, kto miał coś wspólnego z atakiem. Film pokazuje, jak przemoc może prowadzić do eskalacji i jak trudno jest się jej oprzeć.

Czy przemoc jest konieczna w Babelu?

W “Babelu” Salwador Dali przedstawia wizję przyszłości, w której świat jest zdominowany przez maszyny. Ludzie żyją w klasach społecznych i są kontrolowani przez rząd. Aby utrzymać porządek, rząd używa siły i przemocy. W filmie jest scena, w której ludzie siedzą w klatkach i oglądają filmy o przemocy. Takie sceny są częste w “Babelu”. Dali pokazuje, że przemoc jest konieczna do utrzymania porządku społecznego.

Przemoc a komunikacja w Babelu

W Babelu jest o konieczności przemocy. Opowiada o trzech braciach, którzy żyją w świecie po apokalipsie. Jeden z braci, Babel, jest mężczyzną i ma siostrę. Drugi brat, Shem, jest kobietą i ma brata. Trzeci z braci, Ham, jest dzieckiem. Wszyscy trzej są potomkami człowieka i zwierzęcia. Żyją w świecie bez prawa i bez miłości. Nauczeni przez swoich rodziców, że miłość to słabość, uczą się przemocy i okrucieństwa. Kiedy Ham zabija swojego brata, Babel postanawia go ukarać. Shem prosi go o litość dla Hama i oboje udają się do miejsca, w którym żyje ich ojciec. Tam Babel zabija Hama i wraca do swojego życia pełnego przemocy.